FacebookYoutubeTwitterVimeoMuxlimSinemaTürkBlog

Ana Sayfa > Basında >

Sinemüslim'i takip ediyor musunuz?

ALİ MURAT GÜVEN

Sinema sanatının toplumun inançlı kesimlerinde yepyeni bir bakış açısı ve algı doğrultusunda, lâyık olduğu yüksek değer paralelinde ele alınması amacıyla son iki yıldan beri bu sayfada (ve erişebildiğimiz diğer bütün mecralarda) verdiğimiz mücadeleye şimdiye kadar pek çok okurumuzdan samimi destek mesajları geldi. Bunlardan beni en fazla duygulandırıp umutlandıranı ise genç yaşına karşın internet ve bilgisayar teknolojileri konusunda aşkın bir isme dönüşmüş olan, çalışkan ve üretken okurum Osman Gazalî'nin kurduğu "Sinemüslim" adlı siteydi. Her türlü teknik masrafını bizzat üstlenerek kurduğu ve gece-gündüz demeden yöneticiliğini yürüttüğü diğer bazı kültür-sanat sitelerine bu yılın başlarında "Sinemüslim"i de ekleyen Gazalî, kısa süre içinde câmiamızdaki yüzlerce sinemasever dindarı biraraya getirmeyi başladı. Henüz yolun çok başlarında olmasına karşın, "Sinemüslim"in şu anda bile 650 dolayında üyesi var ve bunlar kendi aralarında iyi bir film izleyicisi olmak, film izleme günleri düzenlemek, ortaklaşa kısa film çekmek ve başka arkadaşlarının çektikleri kısa filmleri birbirlerine tanıtmak gibi konularda müthiş bir paylaşım içindeler. Üyesi olduğum bu siteyi ben de sık sık ziyaret ediyor ve oradaki yazılardan, entelektüel tartışmalardan bolca istifade ediyorum. Eğer bir sinemasever olup da "Sinemüslim" ile hâlâ tanışmadıysanız, genç kuşak dindarların ülke sinemasında söz sahibi olması için idealistçe bir gayret içinde olan bu yayın organına ve onu kuran cesur yüreğe gerçekten haksızlık ediyorsunuz demektir. "Sinemüslim"i boş ve yalnız bırakmayın. www.sinemuslim.com

Bu arada, işini son derece profesyonelce yapan bir kısa filmcinin, TV Net'deki programımıza daha önce filmleriyle birlikte iki kez konuk olan yönetmen Abdulbaki Yavuz'un kurup yönettiği www.yavuzweb.com adlı site de kendinizi ve çalışmalarınızı internette nasıl tanıtabileceğiniz konusunda size parlak fikirler verebilir. Burayı da tez zamanda bir ziyaret edin derim.

yenisafak.com.tr, 25.08.2007

LİNK DEPOSU

HABER SİTELERİ, FESTİVAL VE YARIŞMALAR, YÖNETMENLER, KISAFİLM KAYNAKLARI, KÜLTÜREL SİTELER...

EPOSTA ABONELİĞİ

Ücretsiz eposta ağına katılıp, arada sırada SineMüslim'den güzel mailler almak isterseniz, siz de eposta adresinizi bırakınız!

SİNEMÜSLİM KISAFİLMLERİ

SineMüslim tarafından çekilen kısafilmleri izlemek ve bilgisayarınıza yüklemek için tıklatın!Firefox kullanınız. / Sitede yer alan filmler tarafımızca çekilmiştir. / Dışarı giden linklerden SineMüslim sorumlu değildir. / Link veriniz, link dağıtınız. No problem.

Believe. Struggle.
SineMüslim v3

Bu sayfayı paylaşın, dünyaya duyurun: Paylaşın!